Musik

Blåsinstrument

Björn Cedergren, saxofon och klarinett
bjorn.cedergren@kungsbacka.se
0300-83 86 50
0700-81 52 31

Tomas Cederstrand, valthorn
tomas.cederstrand@kungsbacka.se
0732-08 30 64

Carina Damgaard Fagerberg, oboe och blockflöjt
carina.damgaard@kungsbacka.se
0300-83 86 66
0700-81 52 46

Rian Utbult, tvärflöjt. Föräldraledig läsåret 18/19

Amalia Beauregard Camp, tvärflöjt
amalia.beauregard-camp@kungsbacka.se
0300-83 86 67
0700-87 87 39

Magnus Nilsson, klarinett och saxofon
magnus.nilsson@kungsbacka.se
0736-49 54 95

Lars Sandin, trumpet, trombon och tuba
lars.sandin@kungsbacka.se

0300-83 52 50
0700- 83 39 15

Tommy Wik, trumpet
tommy.wik@kungsbacka.se
0300-83 52 20
0700-83 36 76

Marianne Isaksson, vik flöjt.
marianne.isaksson@kungsbacka.se
0300-83 86 47
0700-81 52 28  

 

Gitarr/elbas

Patrik Ehrnborg, gitarr
patrik.ehrnborg@kungsbacka.se
0300-83 86 62
0700-81 52 42

Mats Fagerberg, gitarr
mats.fagerberg@kungsbacka.se
0300-83 86 59
0700-81 52 40

Ola Hedman, gitarr och elbas
ola.hedman@kungsbacka.se
0300-83 86 48
0700-81 52 29

Manuel Lilja, gitarr
manuel.lilja@kungsbacka.se
0300-83 87 31
0729-95 35 59

Daniel Melander, gitarr
daniel.melander@kungsbacka.se
0723-33 78 78 

Mats Nermark, gitarr och datorn som musikinstrument
mats.nermark@kungsbacka.se
0300-83 86 42
0733-76 07 59

Piano

Kerstin Axelsson, piano, kör och rytmik
kerstin.b.axelsson@kungsbacka.se
0300-83 52 05
0761-31 41 61

Margareta Brännström, piano och kör
margareta.brannstrom@kungsbacka.se
0300-83 86 61
0700-81 52 41

Elisabeth Eriksson, piano
elisabeth.e.eriksson@kungsbacka.se 
0300-83 86 46 
0700-81 52 27

Kajsa Linemark Andersson, piano och kulturmix
kajsa.linemark-andersson@kungsbacka.se
0300-83 86 63
0700-81 52 43

Johan Ridaeus, piano och kulturmix
johan.ridaeus@kungsbacka.se
0300-83 52 18
0700-83 36 75

Björn Strand, piano, gehör och komposition, fördjupnings linje musik
bjorn.strand@kungsbacka.se
0300-83 86 53
0700-81 52 34 

Dan Evmark, piano
dan.evmark@kungsbacka.se
0300-83 86 40
0700-87 86 56

Anita Milding, piano och sång
anita.milding@kungsbacka.se
0300-83 86 51

Maria Sjökvist, piano

Stråkinstrument

Leena Arvidsson, fiol
leena.arvidsson@kungsbacka.se
0735-51 67 04

Jessica Colliander, cello
jessica.colliander@kungsbacka.se
0300-83 86 55
0700-81 52 36

Lena Bergström, cello
lena.bergstrom@kungsbacka.se
0709-53 52 83

John Jensen, kontrabas
john.jensen@kungsbacka.se

0704-67 70 11

Monica Karnert, fiol
monica.karnert@kungsbacka.se
0300-83 86 52
0700-81 52 33

Karin Nygren, fiol
karin.nygren@kungsbacka.se
0300-83 86 44
0700-81 52 25

Emil Kunze, fiol
emil.kunze@kungsbacka.se

Sång

Jan Pettersson, sång och musikal. Tjänstledig läsåret 18/19

Eva Björkner, sång, kör och musikal. Tjänstledig läsåret 18/19

Maggan Rosberg, sång och musikal
margareta.rosberg@kungsbacka.se
0300-83 86 68
0700-81 54 85


Trummor/Slagverk

Johan Björklund, slagverk
johan.bjorklund@kungsbacka.se
0706-78 42 75

Christopher Holmgren, slagverk
christopher.holmgren@kungsbacka.se

Raymond Karlsson, slagverk
raymond.karlsson@kungsbacka.se
0300-83 86 43
0700-83 34 62