Musik

Blåsinstrument

Björn Cedergren, saxofon och klarinett
bjorn.cedergren@kungsbacka.se
0300-83 86 50
0700-81 52 31

Tomas Cederstrand, valthorn
tomas.cederstrand@kungsbacka.se
0732-08 30 64

Carina Damgaard Fagerberg, oboe och blockflöjt
carina.damgaard@kungsbacka.se
0300-83 86 66
0700-81 52 46

Rian Utbult, tvärflöjt. Tjänstledig läsåret 16/17
rian.utbult@kungsbacka.se
0300-83 86 47
0700-81 52 28

Amalia Beauregard Camp, tvärflöjt
amalia.beauregard-camp@kungsbacka.se
0300-83 86 47
0700-81 52 28

Magnus Nilsson, klarinett och saxofon
magnus.nilsson@kungsbacka.se
0736-49 54 95

Lars Sandin, trumpet, trombon och tuba
lars.sandin@kungsbacka.se

0300-83 52 50
0700- 83 39 15

Tommy Wik, trumpet
tommy.wik@kungsbacka.se
0300-83 52 20
0700-83 36 76

Gitarr/elbas

Patrik Ehrnborg, gitarr
patrik.ehrnborg@kungsbacka.se
0300-83 86 62
0700-81 52 42

Mats Fagerberg, gitarr
mats.fagerberg@kungsbacka.se
0300-83 86 59
0700-81 52 40

Pär Forsberg, gitarr
par.forsberg@kungsbacka.se
0300-83 52 29
0700-81 83 68

Ola Hedman, gitarr och elbas
ola.hedman@kungsbacka.se
0300-83 86 48
0700-81 52 29

Per Lenberg, gitarr
per.lenberg@kungsbacka.se
0739-83 52 63

Manuel Lilja, gitarr
manuel.lilja@kungsbacka.se
0706-70 26 08

Daniel Melander, gitarr
daniel.melander@kungsbacka.se
0723-33 78 78 

Mats Nermark, gitarr och datorn som musikinstrument
mats.nermark@kungsbacka.se
0300-83 86 42
0761-18 43 65

Piano

Kerstin Axelsson, piano, kör och rytmik
Kerstin.b.axelsson@kungsbacka.se
0300-83 52 05
0761-31 41 61

Catharina Björkman Apler, piano
catharina.bjorkman@kungsbacka.se
0300-83 86 49
0700-81 52 30

Margareta Brännström, piano och kör
margareta.brannstrom@kungsbacka.se
0300-83 86 61
0700-81 52 41

Elisabeth Eriksson, piano
elisabeth.e.eriksson@kungsbacka.se 
0300-83 86 46 
0700-81 52 27

Kajsa Linemark Andersson, piano och kulturmix
kajsa.linemark-andersson@kungsbacka.se
0300-83 86 63
0700-81 52 43

Johan Ridaeus, piano och kulturmix
johan.ridaeus@kungsbacka.se
0300-83 52 18
0700-83 36 75

Björn Strand, piano, gehör och komposition
bjorn.strand@kungsbacka.se
0300-83 86 53
0700-81 52 34 

Dan Evmark, piano
dan.evmark@kungsbacka.se
0300-83 86 40
0700-87 86 56

Stråkinstrument

Leena Arvidsson, fiol
leena.arvidsson@kungsbacka.se
0300-83 86 67
0700-87 87 39

Jessica Colliander, cello
jessica.colliander@kungsbacka.se
0300-83 86 55
0700-81 52 36

Lena Bergström, cello
lena.bergstrom@kungsbacka.se
031-44 95 46
0709-53 52 83

John Jensen, kontrabas
john.jensen@kungsbacka.se

0704-67 70 11

Monica Karnert, fiol
monica.karnert@kungsbacka.se
0300-83 86 52
0700-81 52 33

Karin Nygren, fiol
karin.nygren@kungsbacka.se
0300-83 86 44
0700-81 52 25

Jessica Greenberg, fiol
jessica.greenberg@kungsbacka.se
0300-83 86 51
0700-81 52 32

Sång

Helena Fornegård, sång, kör och musikal. Tjänstledig läsåret 16/17
helena.fornegard@kungsbacka.se
0300-83 42 31
0700-81 84 07

Jan Pettersson, sång och musikal
jan.pettersson@kungsbacka.se
0300-83 86 64
0700-81 52 44

Eva Björkner, sång och musikal
eva.bjorkner@kungsbacka.se
0300-83 42 31
0700-81 84 07

Sara Arvidsson-Selan, sång och kör
sara.arvidsson-selan@kungsbacka.se
0300-83 86 68
0701-75 96 78

Trummor/Slagverk

Johan Björklund, slagverk
johan.bjorklund@kungsbacka.se
0706-78 42 75

Christopher Holmgren, slagverk
christopher.holmgren@kungsbacka.se

Raymond Karlsson, slagverk
raymond.karlsson@kungsbacka.se
0300-83 86 43
0700-83 34 62