Musikal

The sound of Pisa är en modern föreställningen som handlar om en musikalskola som hamnat på en andra plats i PISA undersökningen. Föreställningen har arbetats fram av elever och lärare på Kulturskolan, låtarna är lånade från välkända musikaler.
Den framförs på Kungsbacka teater av de två äldsta musikalgrupperna och orkesterelever.


Vad vill du med ditt liv? Valmöjligheterna ökar för oss alla och kraven med dem. Men stämmer det? Är valet ditt eller är det någon annan som bestämmer? På musikalskolan Hamilton ställs allting på sin spets när skolöverhögstyrelsen kommer in och tar över!

Anmäl er klass nedan senast den 20 februari. Föreställningen är ca 60 min.
Fri entré!

{Bokningsbart evenemang} 

Vid frågor kontakta:
Planeringsledare Anna Hjelm Woll
0300-83 52 19
anna.hjelm-woll@kungsbacka.se